راه اندازی رستوران فست فود صفر تا صد

برای راه اندازی رستوران و فست فود باید اصول و نیازهای ابتدایی آن را به خوبی بشناسیم. پیش از هر چیز شما باید مراحل قانونی را طی کرده و مجوز رستوران و فست فود را دریافت نمایید.در مرحله بعدی پس از تعیین مکان فیزیکی، تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران و فست فود را فهرست کرده و در مراحل بعدی نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید. میز و صندلی مناسب رستوران و فست فود و توجه به دکوراسیون آن، به ویژه رنگ مناسب برای فضای رستوران و فست فود نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه به این موارد به صورت دقیق تر می‌پردازیم.

راه اندازی رستوران فست فود

برای راه اندازی رستوران و فست فود، باید ابتدا به سراغ انتخاب یک مکان مناسب رفته و زوایای آن را از لحاظ محلیت، پررفت و آمد بودن، جای پارک، فضای داخلی و غیره مورد بررسی قرار دهیم. ممکن است شما این مکان فیزیکی را خریداری کرده یا نسبت به رهن و اجاره آن اقدام کنید. به این صورت برآورد هزینه‌های شما انجام پذیرفته و می‌توانید برای دیگر بخش‌های کار، برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید. دقت نمایید که همیشه در شروع کار رستوران و فست فود، باید چندین ماه را بدون درآمد و سود در نظر گرفته و مبلغ اجاره را بر این اساس تنظیم 

بیشتر بدانید ۱۱ راز و ترفند مهم در اداره کردن رستوران موفق

راه اندازی رستوران و فست فود: برای راه اندازی رستوران و فست فود باید مراحل کاملی را طی کرده و از پیش نسبت به آن ها برنامه ریزی کرده باشید.

راه اندازی رستوران و فست فود: برای راه اندازی رستوران و فست فود باید مراحل کاملی را طی کرده و از پیش نسبت به آن ها برنامه ریزی کرده باشید.

تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران فست فود

فارغ از این که سایز کاری شما در رستوران‌داری یا افتتاح فست فود، چقدر باشد، به یک سری تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران و فست فود، نیاز خواهید داشت. این تجهیزات در بخش آماده سازی، طبخ و شستشو جای می‌گیرند و بسته به منوی غذایی و سبک کار رستوران، باید آن‌ها را طی مراحل راه اندازی رستوران و فست فود خریداری کنید.

از جمله تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران و فست فود می‌توان به دستگاه گرمکن غذا، دستگاه بخارپز گازی، کباب پز تابشی، فر پیتزا صندوقی، فر دم کن برنج، دستگاه سرخ کن، فر ریلی، شوتینگ سیب زمینی، نوشابه‌ساز، دستگاه یخ‌ساز، دستگاه آون کانوکشن، ماهیتابه گردان، دستگاه پخت خورشت و ... اشاره کرد.

قیمت تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران فست فود

قیمت تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران و فست فود را باید در دو دسته تجهیزات نو و آکبند و یا تجهیزات کارکرده تقسیم بندی کنیم. بدیهی است که قیمت تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران و فست فود کار کرده، به مراتب پایین‌تر است. البته در خصوص بعضی از تجهیزات که میزان کارکرد بالایی دارند، حتما توصیه به خرید نوع نو و آکبند آن‌ها می‌کنیم.

قیمت تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران و فست فود برای بخش آماده‌سازی چیزی بین 2 تا 5 میلیون تومان بوده و در بخش طبخ غذا، در بازه 4 تا 20 میلیون تومانی دیده می‌شود. همین طور در قسمت شستشو، قیمت‌ها در بازه 2 تا 10 میلیون تومان است.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی: قیمت تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران و فست فود چیزی بین 2 تا 20 میلیون تومان متغیر است و این به نو یا کارکرده بودن آن ها نیز بستگی دارد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی: قیمت تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه رستوران و فست فود چیزی بین 2 تا 20 میلیون تومان متغیر است و این به نو یا کارکرده بودن آن ها نیز بستگی دارد.

هزینه راه اندازی رستوران فست فود

هزینه راه اندازی رستوران و فست فود، بسته به این که رستوران در چه ابعادی بوده، میز و صندلی داشته باشد یا نه، متغیر خواهد بود. شما ممکن است یک رستوران محلی کوچک بدون میز و صندلی، در نظر داشته باشید که با مبالغی نزدیک به 100 میلیون تومان، قابل راه اندازی خواهد بود. اما اگر یک رستوران بزرگ با سالن غذاخوری شیک در نظر دارید، باید به مبالغی در حدود 1 میلیارد تومان بیندیشید.

میز و صندلی مناسب رستوران فست فود

میز و صندلی مناسب رستوران و فست فود نیز بسته به سبک دکوراسیون و گونه‌ای از رستوران که در نظر دارید، انتخاب می‌شود. برای راه اندازی رستوران سنتی، به سراغ نیمکت‌ها و تخت‌های رستورانی می‌رویم، اما یک رستوران مدرن، با میز و صندلی‌های کاملا امروزی دکور خواهد شد. همین طور در فست فودها، غالبا از ترکیب نیمکت و صندلی استفاده می‌شود.

میز و صندلی رستوران: با توجه به این که چه سبکی را برای رستوران و فست فود خود انتخاب کرده باشید، باید میز و صندلی مناسب رستوران و فست فود را نیز مطابق با آن خریداری نمایید.

میز و صندلی رستوران: با توجه به این که چه سبکی را برای رستوران و فست فود خود انتخاب کرده باشید، باید میز و صندلی مناسب رستوران و فست فود را نیز مطابق با آن خریداری نمایید.

مراحل قانونی راه اندازی رستوران فست فود

مراحل قانونی راه اندازی رستوران و فست فود، شامل دریافت مجوزهای مربوطه، به ویژه مجوز از وزارت بهداشت و اتحادیه است که به شما اجازه می‌دهد تا فعالیت خود در این زمینه را آغاز کنید.

مزیت داشتن پارکینگ برای رستوران فست فود

در صورتی که رستوران یا فست فود شما، دارای پارکینگ اختصاصی برای مشتریان باشد، از این جهت امتیاز قابل توجهی به دست آورده‌اید. این مورد باعث می‌شود که مشتریان بیشتری به سمت رستوران شما آمده و آن‌هایی که معمولا با مشکل فضای پارک روبرو می‌شوند را از دست ندهید. نبود جای پارک مناسب در نزدیکی رستوران‌ها، مشکلی است که غالبا باعث می‌شود مشتری‌ها از وارد شدن به آن رستوران منصرف شده و به سراغ رستوران دیگری بروند.

متراژ مناسب برای رستوران فست فود

متراژ مناسب برای رستوران و فست فود نیز باید به صورتی باشد که میز و صندلی مناسب رستوران و فست فود در فواصل منطقی و قابل قبول نسبت به یکدیگر قرار بگیرند. در صورتی که قرار باشد در یک فضای محدود، تعداد زیادی میز و صندلی قرار داده و حاشیه معقول میان آن‌ها قائل نشوید، به جز مشکل در سرویس‌دهی به میزها، با نارضایتی مشتریان خود مواجه خواهید شد.

رستوران: متراژ مناسب برای رستوران و فست فود می تواند در رستوران های دارای سالن غذاخوری، بین 150 تا 300 متر بوده و در یک رستوران بدون سالن، به 60 متر خلاصه شود.

رستوران: متراژ مناسب برای رستوران و فست فود می تواند در رستوران های دارای سالن غذاخوری، بین 150 تا 300 متر بوده و در یک رستوران بدون سالن، به 60 متر خلاصه شود.

رنگ مناسب برای فضای رستوران فست فود

رنگ مناسب برای فضای رستوران و فست فود را باید تابعی مستقیم از سبک دکوراسیون داخلی رستوران شما بدانیم. اگر تصمیم به راه اندازی فست فود گرفته‌اید، استفاده از رنگ‌های شاد چون نارنجی، سبز، سرخ، سفید و مانند آن‌ها پاسخگو خواهد بود. اما در خصوص یک رستوران سنتی، به رنگ‌های ملایم‌تری چون کرم، شکلاتی و شبیه به آن‌ها تمایل داریم. در خصوص رستوران‌های کلاسیک و مدرن، ترکیبی از رنگ‌های طلایی، سفید، طوسی و ... عالی خواهد بود.

بیشتر بخوانید لبست تجهیزات مورد نیاز فست فود

مجوز رستوران فست فود

مجوز رستوران و فست فود باید از دو مرجع وزارت بهداشت و نیز اتحادیه رستورانی گرفته شود. جهت اخذ این مجوزها باید اصول و نکاتی را از پیش رعایت کرده باشید که در مطلبی جداگانه به آن‌ها خواهیم پرداخت. سازمان صادر کننده مجوز رستوران و فست فود، با توجه به رعایت برخی پروتکل‌ها از سوی شما در راه اندازی رستوران و فست فود خود، نسبت به اعطای این مجوزها اقدام خواهد کرد.

سخن پایانی

همان طور که مشاهده کردید برای راه اندازی رستوران و فست فود باید مراحل خاصی طی شده و در واقع شما تحت یک الگوریتم خاص قرار می‌گیرید. رعایت تمامی بندهای این الگوریتم، باعث می‌شود که در نهایت راه اندازی واحد غذایی شما، با موفقیت و سودآوری مناسب همراه باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و نیز خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستورانی با قیمتی رقابتی، با پارسیان هات اند کلد تماس بگیرید.