آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد؟

آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد و آیا هزینه کردن و زمان گذاشتن برای دکوراسیون فست فود بیرون بر، بر میزان موفقیت، جذب مشتری و درآمدزایی آن اثر خواهد داشت یا خیر؟ این‌ها سوالاتی است که حین راه اندازی یک فست فود بیرون بر از خود پرسیده و دانستن جواب صحیح آن‌ها، در بودجه‌بندی هزینه‌های راه اندازی و جذب مشتری در مراحل بعدی، اهمیت زیادی دارد. در ادامه با گروه پارسیان هات اند کلد همراه باشید تا این موضوع را از دریچه‌ای نزدیک مورد بررسی قرار دهیم.

آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد؟

باید در بدو امر در نظر داشت، این ذهنیت که رستوران و فست فودی، بیرون بر طراحی شده و نیازی به دکوراسیون ندارد، فکری به ذات اشتباه است. شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که ممکن است برخی از مشتریان شما به صورت حضوری برای دریافت غذا مراجعه نمایند. این نکته شما را بر آن می‌دارد تا در همان جایگاهی که قرار دارید، دکور قابل توجه و حداقل قابل قبولی داشته باشید. نوع دکور و نام مناسب برای هر نوع رستوران و فست فود، در کنار سایر عوامل، بسیار موثر خواهد بود.

فست فود بیرون بر: آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد؟ آیا سبک دکوراسیون بر میزان جذب مشتری و میزان رضایت آن ها تاثیرگذار خواهد بود؟

فست فود بیرون بر: آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد؟ آیا سبک دکوراسیون بر میزان جذب مشتری و میزان رضایت آن ها تاثیرگذار خواهد بود؟

دکوراسیون فست فود بیرون بر

در صورتی که با یک فست فود بیرون بر روبرو باشیم، فضایی برای سرو غذا وجود ندارد و از این جهت هزینه‌ای بابت دکوراسیون سالن فست فود و میز و صندلی آن نخواهد شد. در این شرایط معمولا آشپزخانه فست فود نیز در قسمتی از فضای کلی محصور شده است و کمتر دیده می‌شود.

اما در مورد ویترین و یا دکور بیرونی، تابلو و هر آن چیزی که دیده می‌شود، باید با گشاده دستی به یک دکوراسیون قابل توجه و جذاب رسید. توجه داشته باشید که این تنها چیزی است که به جز طعم غذا، محل تبلیغات شما خواهد بود. در یک فست فود بیرون بر، فرصت آن را ندارید که با میز و صندلی‌های شیک و رنگ آمیزی جذاب سالن، پخش موسیقی، سیستم تهویه مطبوع یا غیره، مشتری‌های خود را جذب کنید؛ بنابراین تنها دکوراسیون فست فود محل تبلیغات و جذب اعتماد مشتری خواهد بود.

شاید برایتان جالب باشد بدانید دلیوری غذا چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

برای اجرای صحیح این امر، می‌توانید از گروه‌های تخصصی رستورانی چون پارسیان هات اند کلد کمک گرفته یا اگر در ابتدای راه هستید، از برندهای معروف رستوران‌های بیرون بر جهانی، ایده بگیرید. (دقت داشته باشید که کپی‌برداری مستقیم، نه تنها جالب نخواهد بود، بلکه اعتماد مشتری را کمرنگ می‌سازد.)

از یاد نبرید دکور یا ویترین همیشه اولین جایی است که مشتری‌های جدید آن را می‌بینند و دکور نیز به اندازه نام رستوران موثر خواهد بود.

 فست فود: اگر می خواهید بدانید که آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد یا خیر، کافی است که دو فست فود بیرون بر ضعیف و قوی به لحاظ دکوراسیون را متصور شوید.

فست فود: اگر می خواهید بدانید که آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد یا خیر، کافی است که دو فست فود بیرون بر ضعیف و قوی به لحاظ دکوراسیون را متصور شوید.

نحوه جذب مشتری در فست فود بیرون بر

آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد؟ آیا این موضوع بر نحوه جذب مشتری در فست فود بیرون بر تاثیرگذار خواهد بود؟ کلی‌ترین راه‌های جذب مشتری در یک فست فود بیرون بر موارد زیر هستند:

استفاده از مواد اولیه با کیفیت و طبخ مناسب

بهتر است همیشه از مواد اولیه تازه استفاده کنید. لازم است که به سراغ برندهای معتبر رفته و همیشه طعم و ظاهر غذا را مورد توجه قرار دهید. به یاد داشته باشید که بسته غذایی که تحویل مشتری می‌دهید، شناسنامه کاری شما خواهد بود.

رعایت بهداشت

رعایت موارد بهداشتی از ارکان کار بوده و شما به عنوان مدیریت رستوران باید برای تمامی پرسنل کارت بهداشت تهیه نمائید. وجود هر گونه مشکل در غذایی که به دست مشتری می‌رسد، به منزله از دست دادن ده‌ها مشتری خواهد بود.

قیمت مناسب

باید سعی کنید با در نظر گرفتن حاشیه سود منطقی، منوی غذایی فست فود خود را در قیمت، به روز نگه دارید. غالبا افرادی که از یک فست فود بیرون بر، سفارش غذا می‌دهند، انتظار قیمت‌های پایین‌تری را دارند.

روابط عمومی بالا

برای بخشی که قرار است با مشتریان روبرو شود، حتما از اشخاصی با روابط عمومی بالا، خوش‌رو و شیک پوش استفاده شود. در شکل فست فودهای بیرون بر، شخصی که سفارشات را تلفنی گرفته و پیک تحویل غذا، باید روابط عمومی قوی داشته باشند. به یاد داشته باشید که این افراد معرف سبک کسب و کار رستورانی شما هستند.

استفاده از پتانسیل‌های فضای مجازی

به یاد داشته باشید که حتما از پتانسیل‌های فضای مجازی برای تبلیغات رستوران و فست فود بیرون بر استفاده کنید. حتی تصویری که از فست فود بیرون بر خود در فضای مجازی قرار می‌دهید، باید مبتنی بر یک دکوراسیون جذاب، تمیز و شیک باشد.

فست فود بیرون بر: جذب مشتری در یک فست فود بیرون بر، مبتنی بر کیفیت غذا، روابط عمومی کارکنان، استفاده از فضای مجازی و غیره است.

عوامل موفقیت فست فود بیرون بر

در صورتی می‌توان یک رستوران بیرون بر را موفق نامید که اصول کاری خود را بر مشتری مداری تدوین کرده باشد. طبق نظر سنجی‌های انجام شده توسط همکاران ما موقعیت جغرافیایی (به لحاظ قرار گرفتن در کوچه بن بست، خیابان باریک و غیره)، به عنوان گزینه اول در موفقیت رستوران بیرون بر موثر نیست، اما هرگز نمی‌توان عنصر دکوراسیون را به طور کامل نادیده گرفت.

از آن جایی که اکثر مشتریان این قبیل رستوران‌ها به صورت تلفنی یا مجازی غذا سفارش می‌دهند، مکان و نوع دکوراسیون داخلی برای مشتریانی که حضوری به رستوران مراجعه نمی‌کنند، مهم نخواهد بود. اما زمانی که همین مشتری‌ها از مقابل رستوران و فست فود بیرون بر عبور کرده و یا حتی اتفاقی حین عبور خود از خیابان، فضای فیزیکی آن را مشاهده کنند، دکوراسیون اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد.

تاثیر دکوراسیون بر فروش فست فود بیرون بر

شما برای موفق شدن باید خود را جای مشتری بگذارید و سپس بپرسید که آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد؟  تصور کنید در یک خیابان دو عدد فست فود بیرون بر وجود داشته باشند و با توجه به این که هر دوی آن‌ها بیرون بر هستند، قطعا مشتریان خاص خود را دارند.

حال شما گرسنه هستید و شناخت خوبی نیز نسبت به این دو فست فود ندارید. تنها می‌خواهید غذایی سرپایی میل کرده و به سرعت به کارهای بعدی خود برسید. اکنون وارد کوچه شده و با این دو رستوران مواجه می‌شوید.

حال این سوال مطرح است؟

شما کدام رستوران را انتخاب می‌کنید؟

قطعا رستورانی که دارای دکور بهتر است. پس داشتن یک دکور مناسب و درخور فست فود بیرون بر، در جذب مشتری تاثیرگذار خواهد بود.

فست فود بیرون بر: اگر چه موفقیت یک فست فود بیرون بر به طور قطعی مبتنی بر موقعیت جغرافیایی نیست، اما دکوراسیون می تواند در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار باشد.

فست فود بیرون بر: اگر چه موفقیت یک فست فود بیرون بر به طور قطعی مبتنی بر موقعیت جغرافیایی نیست، اما دکوراسیون می تواند در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار باشد.

سخن پایانی

با توجه به جمیع نکات بالا، حال می‌توان به این سوال پاسخ داد که آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد؟ قطعا هر کسب و کاری، به دکوراسیون درخور خود احتیاج دارد و فست فودهای بیرون بر نیز از این قاعده به طور کامل مستثنی نیستند. شما چه نظری در این خصوص دارید؟