دلیوری غذا چیست؟ مزایا و معایب دلیوری غذا برای مشتری و رستوران کدامند؟

آیا می‌توان از دلیوری بابت تبلیغات استفاده کرد؟

در دنیای شلوغ و صنعتی امروزی، این سبک از فروش رستورانی جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص داده است و بخش بزرگی از سفارش و تحویل غذا را به گردن گرفته است.

اگر شما نیز مایل به شناخت بیشتر زوایای این مدل از فروش غذا هستید، این مطلب را دنبال کنید. صنایع پارسیان به عنوان همراه رستورانی ایرانیان، این سبک از فروش رستورانی را در گروه سودآورترین‌های فعلی رستوران داری جای می‌دهد. کافی است که نسبت به آن هوشمندانه عمل کنید!

با صنایع پارسیان سرد و گرم همراه باشید.

بیشتر بدانید آشپزخانه صنعتی چیست و چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی؟

دلیوری غذا چیست؟

دلیوری غذا چیست؟ پیش از این و در سال‌های قبل که واژه‌ای به نام دلیوری غذا در دنیای رستورانی نداشتیم، باز چنین الگویی به شکلی دیگر در رستوران‌ها دنبال می‌شد.

اگر به خاطر داشته باشید در آن زمان، قابلمه به دست به سراغ رستوران مورد علاقه خود رفته و با خرید غذا و قابلمه‌ای پر به منزل بازمی‌گشتیم. اما همراه با تحولاتی که در جوامع صورت گرفت، دلیوری غذا نیز شکل یافته و دیگر نیازی نیست که قابلمه به دست شویم!

به این ترتیب کافی است که با یک تلفن به رستوران یا فست فود مورد نظر خود، سفارش غذا داده و پیک رستوران یا پیک بیرونی، سفارش غذای شما را در محل تحویل خواهد داد. این سفارش می‌تواند از رستوران‌های دارای سالن بوده و یا مستقیم از یک رستوران یا فست فود بیرون بر، دریافت شود.

 دلیوری غذا: دلیوری غذا چیست؟ دلیوری غذا چه مزایا و معایبی برای مشتریان و رستوران و فست فودها دارد و چطور می توان از آن در تبلیغات بهره برداری نمود؟

دلیوری غذا: دلیوری غذا چیست؟ دلیوری غذا چه مزایا و معایبی برای مشتریان و رستوران و فست فودها دارد و چطور می توان از آن در تبلیغات بهره برداری نمود؟

مزایا و معایب دلیوری غذا برای مشتری

در بالا دیدیم که دلیوری غذا چیست و چگونه عمل می‌کند. حال ببینیم این سبک از فروش رستورانی، برای مشتری چه مزایا و معایبی به همراه دارد.

مزایای دلیوری غذا برای مشتری

از مزایای دلیوری غذا برای مشتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان سفارش دادن تلفنی یا آنلاین غذا بدون نیاز به حضور فیزیکی در محل رستوران
 • عدم نیاز به جای پارک وسیله نقلیه در محل رستوران
 • امکان میل کردن غذا در منزل یا محل کار
 • صرفه جویی در زمان
 • و ...

شاید برایتان جالب باشد کباب پز حرارت از بالا خانگی چیست و مزایا و معایبی دارد؟

معایب دلیوری غذا برای مشتری

 • مشاهده نکردن موقعیت فیزیکی رستوران و سبک آن
 • عدم اطمینان از کیفیت تمیزی و رعایت بهداشت به دلیل مشاهده نکردن فضای رستوران و احیانا آشپزخانه آن
 • از دست دادن تنوع و جذابیت حضور در فضای سالن رستورانی
 • و ...

دلیوری غذا چیست و چه مزایایی برای مشتری دارد؟ از جمله مزایای آن می توان به صرفه جویی در زمان و معطل نشدن در سالن رستوران و اتلاف وقت بابت جای پارک اشاره کرد.

دلیوری غذا چیست و چه مزایایی برای مشتری دارد؟ از جمله مزایای آن می توان به صرفه جویی در زمان و معطل نشدن در سالن رستوران و اتلاف وقت بابت جای پارک اشاره کرد.

مزایا و معایب دلیوری غذا برای رستوران

از مزایا و معایب دلیوری غذا برای رستوران نیز به موارد زیر دقت داشته باشید:

مزایای دلیوری غذا برای رستوران

 • نبود هزینه‌های جاری حضور مشتری در رستوران از جمله اشغال شدن میز، مصرف دستمال کاغذی و ...
 • کاهش هزینه‌های پرداختی به کارکنان (به دلیل سرویس دهی کمتر)
 • افزایش فروش (به موازات فروش سالنی)
 • و ...

بیشتر بدانید آیا فست فود بیرون بر نیاز به دکوراسیون دارد؟

معایب دلیوری غذا برای رستوران

 • ریسک دریافت سفارشات جعلی
 • امکان تبلیغات کمتر به دلیل دسترسی نداشتن مستقیم به مشتری
 • و ...

با توجه به موارد فوق به نظر می‌رسد که دلیوری غذا برای هر دو طرف مشتری و رستوران دارها، مناسب و مقرون به صرفه باشد.

دلیوری غذا در رستوران: دلیوری غذا برای رستوران ها، با صرفه جویی در برخی هزینه های جاری به ظاهر کم اهمیت و همچنین اشغال نشدن صندلی، همراه خواهد بود.

دلیوری غذا در رستوران: دلیوری غذا برای رستوران ها، با صرفه جویی در برخی هزینه های جاری به ظاهر کم اهمیت و همچنین اشغال نشدن صندلی، همراه خواهد بود.

راه‌های تبلیغات به وسیله دلیوری غذا

می‌توان از ارسال غذا در دلیوری نیز به شکلی بهینه برای تبلیغات استفاده کرد. در این زمینه شرکت‌های تبلیغاتی پیشرفت زیادی داشته و توانسته‌اند در این روش تبلیغات مناسبی روی بسته‌بندی غذا انجام دهند. به یاد داشته باشید که بسته بندی غذای شما، معرف کار رستورانی‌تان بوده و مشتری فرصت دیگری برای شناخت کلاس کاری شما ندارد.

شما می‌توانید از ایده‌های مختلفی در این زمینه بهره ببرید. برای مثال می‌توان برای کودکان، بسته‌های غذایی متفاوتی در نظر گرفته و از ظرف‌هایی با شخصیت‌های کارتونی استفاده کرد.

بهتر است از ظروف گیاهی برای ارسال غذا استفاده نموده و به این شکل مشتری را به لحاظ ایمنی غذا، مطمئن ساخت.

البته تمام این موارد در کنار کیفیت غذا و طعم آن، جایگاه داشته و اگر به همراه تمام این موارد، غذایی بی‌کیفیت ارسال کنید، همه معادلات بی‌فایده خواهد بود.

همین طور سرعت تحویل غذا در دلیوری، اهمیت فوق العاده بالایی دارد. مشتری که غذای خود را با یک تلفن یا از مسیر آنلاین سفارش داده است، زمان کافی نداشته و علاقه‌مند به تحویل فوری غذای خود است.

در صورتی که در تحویل و رساندن غذا به مشتری، زمان‌بندی درستی نداشته باشید، نارضایتی شکل خواهد گرفت.

خدمات ما: راه اندازی همبرگرفروشی و لیست لوازم مورد نیاز همبرگرفروشی

سخن پایانی

در خصوص این که دلیوری غذا چیست به اطلاعات نسبی دست یافتیم. شما چه تجربه‌ای از دلیوری غذا دارید و تا کنون چه اندازه نسبت به این شکل از سفارش و دریافت غذا، رضایت داشته و یا نسبت به آن شکایت دارید؟