راه اندازی کافی شاپ سیار

کافی شاپ سیار به عنوان شاخه ای از کسب و کار کافی شاپی، جذابیت زیادی داشته و علی رغم تصور اولیه برخی، می‌تواند فوق العاده درآمدزا باشد. در حقیقت درآمد کافه سیار را می‌توان با سیاست گذاری‌های صحیح، بسیار بالا برد. با خرید تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار از صنایع پارسیان سرد و گرم، به عنوان تولید کننده تراز اول این حوزه، می‌توانید کیفیت راه اندازی کافی شاپ خود را نیز بالا ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا به این حوزه ورودی تخصصی‌تر داشته و در خصوص مجوزهای لازم برای کافه سیار نیز اطلاعاتی را مرور کنیم.

صنایع پارسیان سرد و گرم تولید کننده تجهیزات فست فود، کافی شاپ و آشپزخانه صنعتی و نیمه صنعتی است.

برای دریافت مشاوره جهت راه اندازی کافی شاپ سیار و خرید تجهیزات مورد نیاز با شماره تماس های زیر ارتباط بر قرار کنید.

شماره های تماس 09120267116 - 09123348422

کافی شاپ سیار

کافی شاپ سیار نیز مانند سایر کافی شاپ‌ها نیازمند طی کردن مراحل راه اندازی است و باید نسبت به تمامی مراحل آن دقت کافی داشته باشید. در اداره کردن کافی شاپ‌های سیار، جذب مشتری و بازاریابی به شکلی دیگر صورت می‌گیرد و باید روی تک تک مشتری‌های خود سرمایه‌گذاری کنید.

کافی شاپ‌های سیار، فارغ از وابستگی به یک موقعیت جغرافیایی هستند و از این جهت تبلیغات محلی در خصوص آن‌ها چندان کارایی ندارد. در این مدل از کافی شاپ که غالبا در یک ون راه اندازی می‌شود، باید تمام تلاش را برای دکور کردن و طراحی ون به شکلی تاثیرگذار انجام داد. از آن گذشته تبلیغات آنلاین و استفاده از ظرفیت فضای مجازی در این سبک از کسب و کار کافی شاپی، به شدت تاثیرگذار است.

بیشتر بدانید آموزش راه اندازی پیتزا فروشی

کافی شاپ سیار: راه اندازی کافی شاپ سیار با دنبال کردن الگوی خرید ون یا فولکس واگن، خرید تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار و ... خواهد بود.

کافی شاپ سیار: راه اندازی کافی شاپ سیار با دنبال کردن الگوی خرید ون یا فولکس واگن، خرید تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار و ... خواهد بود.

همین طور در مورد کافی شاپ‌های سیار، باید سبک خاصی را دنبال کنید تا برای مشتری‌ها و رهگذرها به اندازه کافی جذاب باشید. به یاد داشته باشید که یک کافی شاپ سیار نمی‌تواند منتظر استفاده از پتانسیل مشتری‌های دائمی خود در یک منطقه باشد، مگر این که تصمیم به جای‌گیری همیشگی در یک محله داشته باشید. در غیر این صورت لازم است که همیشه تبلیغات خود را به صورت آنلاین و با استفاده از ظرفیت تبلیغات روی ون، فولکس واگن یا هر خودروی دیگری که دارید، ادامه دهید. نقاشی روی اتاق ماشین و به کار بردن علائم مربوط به کافی شاپ، تاثیری عالی خواهند داشت.

بهتر است بدانید: درآمد کافی شاپ در شهرستان ها چقدر است؟

لوازم کافی شاپ سیار

لوازم کافی شاپ سیار به مراتب نسبت به لوازم کافی شاپ‌های معمولی، محدودتر است، اما در نظر داشته باشید که باید یک ون، فولکس واگن و یا چیزی شبیه به آن‌ها را به عنوان جایگاه فیزیکی خود خریدای نمایید. در کافی شاپ‌های سیار، نیازی به میز و صندلی کافی شاپی نیست و همین طور با توجه به محدود بودن منوی این کافی شاپ‌ها، تجهیزات کمتری نیز مورد نیاز خواهد بود. از این گذشته، در کافی شاپ‌های سیار به جای استفاده از ظروف سرو، از ظروف یک بار مصرف استفاده می‌شود.

کافی شاپ سیار: لوازم کافی شاپ سیار از خرید وسیله نقلیه آغاز شده و با تهیه تجهیزات آشپزخانه ای و وسایل سرو و نگهداری تکمیل می شود.

قیمت لوازم کافی شاپ سیار

قیمت لوازم کافی شاپ سیار به همین نسبت ارزان‌تر بوده و به طور کلی می‌توان گفت که هزینه‌های راه اندازی کافی شاپ سیار به مراتب ارزان‌تر است. قیمت لوازم کافی شاپ سیار را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • قیمت ون یا به هر نوع ماشین کافی شاپ سیار: بین 100 تا 150
  • قیمت دستگاه قهوه جوش: بین 2 تا 6 میلیون تومان
  • قیمت سماور: بین 2 تا 6 میلیون تومان
  • قیمت دستگاه گریل: بین 4 تا 10 میلیون تومان
  • قیمت سینک و منبع آب: بین 5 تا 10 میلیون تومان
  • قیمت فر و گاز رومیزی: بین 4 تا 10 میلیون تومان
  • قیمت یخچال: بین 6 تا 12 میلیون تومان
  • قیمت دستگاه موتوربرق: بین 7 تا 14 میلیون تومان

بیشتر بدانید راه اندازی فست فود بیرون بر در سراسر ایران

تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار

از تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار می‌توان به سماور، دستگاه قهوه جوش، یخچال، فریزر بستنی، فر و گاز رومیزی، اسپرسوساز، دستگاه شیکر، مخلوط کن، ساندویچ‌ساز و ... اشاره کرد. توجه داشته باشید که نوع تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار شما بستگی به منویی دارد که برای کافی شاپ خود در نظر گرفته‌اید. برخی اوقات کافی شاپ سیار را تنها با سرو نوشیدنی‌های گرم همراه می‌سازند و برخی نیز مایل به گسترش بیشتر کسب و کار خود هستند. در نظر داشته باشید که به این تناسب، باید تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار را نیز تهیه نمایید.

صنایع پارسیان سرد و گرم در تولید تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار، پیشگام بوده و بهترین محصولات را در این زمینه ارائه می‌کند. به علاوه شما می‌توانید از کارشناسان پارسیان سرد و گرم، مشاوره خرید مورد نیاز کافی شاپ سیار را دریافت کنید.

تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار را می توانید از صنایع پارسیان سرد و گرم تهیه کرده و بهترین قیمت را در کنار بالاترین کیفیت تجربه کنید.

تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ سیار را می توانید از صنایع پارسیان سرد و گرم تهیه کرده و بهترین قیمت را در کنار بالاترین کیفیت تجربه کنید.

درآمد کافه سیار

درآمد کافه سیار به دو فاکتور مهم بستگی دارد: منوی کافی شاپی شما و میزان مشتریان

بسته به این که منوی کافی شاپ سیار شما تا چه اندازه موارد با حاشیه سود را در خود جای داده باشد، در آمد کافه سیار افزایش خواهد یافت. به طور نمونه سود یک لیوان چای، نمی‌تواند حتی در صورت فروش زیاد، عدد بزرگی باشد؛ اما در شرایطی که کیک و بستنی به منوی خود اضافه کرده باشید، درآمد بیشتری خواهید داشت.

همین طور واضح است که میزان درآمد شما به تعداد مشتریانی که در روز دارید، وابسته خواهد بود. برای افزایش درآمد کافه سیار باید از تمام پتانسیل‌های بازاریابی استفاده کرده و تا حد امکان نفر مشتری‌ها در روز را افزایش داد.  

بهتر است بدانید: لیست تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ

مجوزهای لازم برای کافه سیار

مجوزهای لازم برای کافه سیار درست همان مجوزهایی هستند که برای قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها نیاز است. لازم است که شما حتما محیطی بهداشتی آماده ساخته و سپس برای اخذ مجوزهای لازم برای کافه سیار اقدام کنید.

به علاوه دریافت مجوز اماکن نیز در شمار مجوزهای لازم برای کافه سیار قرار دارد. این شکل از کسب و کار باید همراه با تامین امنیت کامل باشد و از این جهت مجوز اماکن جهت ادامه فعالیت شما، کاملا ضروری است.

برای راه اندازی کافی شاپ سیار، به دریافت مجوزهای لازم برای کافه سیار از جمله مجوزهای بهداشت و نیز مجوز اماکن نیاز خواهید داشت.

برای راه اندازی کافی شاپ سیار، به دریافت مجوزهای لازم برای کافه سیار از جمله مجوزهای بهداشت و نیز مجوز اماکن نیاز خواهید داشت.

مجوز کافی شاپ سیار

در صورتی که به جای کاملا سیار بودن کافی شاپ خود، تصمیم دارید که در محلی خاص استقرار پیدا کنید، لازم است که مجوز کافی شاپ سیار برای ثابت نگه داشتن موقعیت جغرافیایی خود را نیز دریافت کنید. به طور مثال اگر می‌خواهید مقابل یک پاساژ باشید، حتما باید هماهنگی لازم را انجام دهید. اما در خصوص مکان‌های عمومی مانند پارک‌ها و فضاهای سبز یا خیابان‌ها، مشکلی بابت مجوز کافی شاپ سیار جهت استقرار وجود ندارد.

کلام آخر

راه اندازی کافی شاپ سیار یکی از جذاب‌ترین شکل کسب و کارهای کافی شاپی است که البته با سختی‌های خود همراه است. به حتم شما فضای سخت‌تری برای کار دارید و جهت کسب سود، باید نبوغ و خلاقیت بیشتری به خرج دهید. مشاوران و کارشناسان صنایع پاسیان سرد و گرم در این زمینه مشاوره‌های لازم را ارائه خواهد داد.