آشپزخانه صنعتی چیست و چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی؟ تجهیزات آن کدامند و برای تعمیر این تجهیزات، چه اقداماتی باید انجام داد؟ بدیهی است که فرم راه اندازی یک آشپزخانه با ماهیت حرفه ای، با آشپزخانه‌های منازل کاملا متفاوت بوده و اصول و تجهیزات متفاوتی را نیز می‌طلبد.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به ساختار این سبک از آشپزخانه‌های رستورانی انداخته و لیست تجهیزات آن‌ها را مرور کنیم. صنایع پارسیان گرم و سرد به عنوان تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه‌های حرفه‌ای، بهترین همراه برای تجهیز چنین آشپزخانه‌هایی خواهد بود.

برای خرید تجهیزات  آشپزخانه صنعتی، با کارشناسان صنایع پارسیان تماس حاصل فرمایید،

صنایع پارسیان سرد و گرم تولید کننده تجهیزات فست فود، کافی شاپ و آشپزخانه صنعتی و نیمه صنعتی است.

شماره های تماس 09120267116 - 09123348422

واحد فروش - 09120267116

آشپزخانه صنعتی چیست؟

آشپزخانه صنعتی چیست و چطور تجهیز می‌شود؟ آشپزخانه صنعتی به آشپزخانه‌هایی گفته می‌شود که در هتل‌ها، رستوران‌ها، کارخانه‌ها، ادارات و سازمان‌های بزرگ و ... قرار دارند و به شکلی تجاری یا خدماتی کلان به طبخ غذا می‌پردازند. به طور کلی در هر جایی که حجم زیادی غذا روزانه طبخ شده و از ساختار خانگی خارج باشد، آشپزخانه صنعتی گفته خواهد شد.

البته تنها این طبخ زیاد غذا، محور صنعتی شدن یک آشپزخانه نیست، بلکه لازم است تا تجهیزات جای گرفته در آن نیز از گروه تجهیزات آشپزخانه حرفه‌ای باشند. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که آشپزخانه صنعتی چیست و چه شرایطی دارد، باید به شکل پخت غذای حرفه‌ای و در تعداد بالا، توجه نمایید.

آشپزخانه صنعتی در قالب پخت و پز و خروجی غذای انبوه، به مقاصد تجاری یا ارائه به گروه های بزرگ، راه اندازی می شود.

آشپزخانه صنعتی در قالب پخت و پز و خروجی غذای انبوه، به مقاصد تجاری یا ارائه به گروه های بزرگ، راه اندازی می شود.

آشپزخانه صنعتی یعنی چه؟

آشپزخانه صنعتی یعنی چه را باید این طور معنی کنیم که در این نوع آشپزخانه‌ها، از تجهیزات حرفه‌ای برای پخت غذا استفاده می‌شود و روزانه حجم زیادی خروجی غذا داریم. برای پاسخ دادن به این پرسش که آشپزخانه صنعتی یعنی چه و چه طور عمل می‌کند، باید تصویری از یک محیط غالبا بزرگ، با تجهیزات صنعتی پخت و پز، تیم آشپزی حرفه‌ای و سرعت عمل بالا را تصور کنیم.

خرید تجهیزات: قیمت ظروف استیل آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه صنعتی مدرن

به موازات توصیفات فوق، باید گفت که عمر آشپزخانه‌های صنعتی کاملا قدیمی بوده و از دیرباز چنین آشپزخانه‌هایی در جهان وجود داشته‌اند.

حتی اگر به تاریخ سلاطین بازگردیم، در قصرهای آن‌ها آشپزخانه‌های صنعتی به شکل آن روزها وجود داشته است. دیگ‌های بزرگ پخت برنج و خورشت، تیم آشپزی قصر و غیره همگی شکلی از آشپزخانه صنعتی بودند که به طبخ غذای دربار می‌پرداختند. اما امروز آشپزخانه صنعتی مدرن با تحول ساختاری و تجهیزاتی که در آن به کار گرفته می‌شود، شکل و فرآیند دیگری از طبخ غذا را به نمایش گذاشته است.

استفاده از تجهیزات حرفه‌ای در آشپزخانه صنعتی مدرن امروزی، باعث شده تا رستوران داری در هر فضایی، متحول گشته و شکلی جدید به خود بگیرد. در یک آشپزخانه صنعتی مدرن و امروزی، خط کشی میان بخش‌های مختلف آماده سازی، پخت و پز و شستشو وجود داشته و هر یک از این بخش‌ها به صورت مستقل تجهیز شده‌اند.

صنایع پارسیان سرد و گرم تولید کننده تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی، تمامی تجهیزات به روز و مکانیزه شده را در اختیار هموطنان در هر نقطه از کشور قرار داده و در راستای بهبود صنعت رستوران داری گام برمی‌دارد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی شامل تجهیزات زیر هستند:

تجهیزات بخش آماده‌سازی و نگهداری مواد اولیه

این تجهیزات مواردی چون یخچال، فریزر، دستگاه برش زن گوشت، دستگاه خلال کن، سبزی خرد کن صنعتی، چرخ گوشت صنعتی و ... را تشکیل می‌دهند.

بهتر است بدانید: آشپزخانه صنعتی چیست؟

تجهیزات بخش پخت

در بخش تجهیزات پخت و پز از تجهیزات آشپزخانه صنعتی با دستگاه‌هایی چون دیگ برنج پز، دیگ خورشت پز، کباب پز تابشی، دستگاه گریل صنعتی، سرخ کن صنعتی، فر پیتزا ریلی و .... مواجه هستیم.

تجهیزات بخش شستشو و نظافت

در بخش تجهیزات شستشو آشپزخانه‌های صنعتی، سینک ظرفشویی، سیخ کباب شور و ... را داریم.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی شامل تجهیزات در بخش نگهداری و آماده سازی مواد اولیه، تجهیزات پخت و پز و تجهیزات نظافت و شستشو هستند.

برای خرید تجهیزات  آشپزخانه صنعتی، با کارشناسان صنایع پارسیان تماس حاصل فرمایید،

صنایع پارسیان سرد و گرم تولید کننده تجهیزات فست فود، کافی شاپ و آشپزخانه صنعتی و نیمه صنعتی است.

شماره های تماس 09120267116 - 09123348422

واحد فروش - 09120267116

تعمیر تجهیزات آشپزخانه صنعتی

برای تعمیر تجهیزات آشپزخانه صنعتی حتما باید به متخصصان این حوزه مراجعه نمایید. گروه تولیدی صنایع پارسیان سرد و گرم در زمینه تعمیر تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیز مانند خط تولید آن، فعال بوده و شما می‌توانید مشکلات مربوط به تعمیرات را از این طریق برطرف نمایید.

البته در صورتی که خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی را از یک برند معتبر چون پارسیان گرم و سرد انجام داده باشید، احتمال خرابی و ایراد در تجهیزات بسیار پایین خواهد بود. با این همه تعمیر تجهیزات آشپزخانه صنعتی حتما باید توسط متخصص انجام بگیرد، در غیر این صورت ریسک‌های حین پخت و خطرات خرابی زودهنگام با آن همراه خواهد بود.

چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی؟

چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی و این آشپزخانه ها چه ویژگی‌هایی دارند؟  برای این که بگوییم چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی و چرا نام صنعتی را روی این آشپزخانه‌ها می‌گذارند، باید به تجهیزات صنعتی و متفاوتی که در آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، توجه داشت. بدیهی است که در آشپزخانه یک هتل یا رستوران، نمی‌توان با یک قابلمه معمولی به طبخ غذا پرداخت. در اینجا به دیگ‌های برنج پز و خورشت پز نیاز خواهد بود.

در حقیقت این همان کاری است که تولیدکننده صنعتی صنایع پارسیان سرد و گرم انجام داده و تجهیزاتی کاملا صنعتی شده را در خط تولید خود به سرانجام می‌رساند. این تجهیزات قالب یک آشپزخانه صنعتی با راندمان بالا را فراهم ساخته و به درستی پاسخی می‌دهند به این سوال که: چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی !

چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی و این آشپزخانه ها در چه ساختاری قرار می گیرند؟ آشپزخانه های صنعتی دارای یک تیم آشپزی به همراه تجهیزات کاملا حرفه ای هستند.

چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی و این آشپزخانه ها در چه ساختاری قرار می گیرند؟ آشپزخانه های صنعتی دارای یک تیم آشپزی به همراه تجهیزات کاملا حرفه ای هستند.

آشپزخانه صنعتی چه فرقی با آشپزخانه معمولی دارد؟

آشپزخانه صنعتی چه فرقی با آشپزخانه معمولی دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه داشته باشید:

  • در آشپزخانه صنعتی از تجهیزات صنعتی آماده سازی، پخت و پز و ... استفاده می‌شود.
  • در آشپزخانه صنعتی به جای یک نفر، با یک تیم آشپزی روبرو هستیم.
  • خروجی غذای آشپزخانه صنعتی، نه غذای 4 یا 5 نفر، بلکه غذای یک گروه 50 تا 100 نفره و بیشتر خواهد بود.
  • و ...

با این حساب می‌توان گفت که آشپزخانه صنعتی چه فرقی با آشپزخانه معمولی دارد؟ و چرا این دو سبک آشپزخانه را در عین یکی بودن ماهیت، نمی‌توان در یک خط جای داد.

آشپزخانه صنعتی چه فرقی با آشپزخانه معمولی دارد؟ این دو مدل آشپزخانه در تیم آشپزی، تجهیزات پخت و پز و به طور کلی خروجی غذا، متفاوت هستند.

آشپزخانه صنعتی چه فرقی با آشپزخانه معمولی دارد؟ این دو مدل آشپزخانه در تیم آشپزی، تجهیزات پخت و پز و به طور کلی خروجی غذا، متفاوت هستند.

سخن پایانی

در صورتی که قرار است به این زودی‌ها یک آشپزخانه صنعتی راه اندازی کنید، توصیه می‌کنیم که پیش از هر اقدامی بررسی کاملی بر تجهیزات آشپزخانه‌های صنعتی ارائه شده توسط گروه صنایع پارسیان گرم و سرد داشته و سپس مدل آشپزخانه خود را طراحی کنید. در این خصوص می‌توانید از مشاوره کارشناسان پارسیان گرم و سرد بهره‌مند شوید.