اگر تصمیم به راه اندازی یک کافه دارید، باید ابتدا طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ را به صورت تئوری در اختیار داشته باشید.

همان طور که می‌دانید برای شروع هر کسب و کار تازه‌ای، نیاز به یک طرح توجیهی داریم و بدون آن فرآیند انجام کار، بدون حساب و احتمالا زیان‌ده خواهد بود. از این روی، حتما نیاز است که طرح توجیهی کافه را پیشتر آماده سازی کرده و سپس قدم به این نوع از کسب و کار جذاب و البته سودآور بگذارید. صنایع پارسیان گرم و سرد به شما این امکان را می‌دهد تا از الگوهای راه اندازی کافی شاپی برخوردار شده و تجهیزات کافی شاپ را نیز از تولیدکننده برتر کشور، تهیه نمایید.

در ادامه با ما همراه باشید.

برای راه اندازی کافی شاپ، با کارشناسان صنایع پارسیان تماس حاصل فرمایید،

صنایع پارسیان سرد و گرم تولید کننده تجهیزات فست فود، کافی شاپ و آشپزخانه صنعتی و نیمه صنعتی است.

شماره های تماس 09120267116 - 09123348422

واحد فروش - 09120267116

طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ

شروع یک کسب و کار کافی شاپی نوعی سرمایه گذاری در صنعت رستورانی محسوب می شود و لازم است که برای ایجاد طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ و مانند آن، ابتدا تعریف درستی از هزینه‌ها، حاشیه سودآوری و مدت زمان انتظار سود داشته باشیم.

در این راستا شما مراحل مختلف را پیش رو دارید که باید به هر یک از آن‌ها به صورت جداگانه بپردازید. این مراحل به شرح زیر هستند:

۱- پیدا کردن مکان فیزیکی برای طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ

برای پیدا کردن مکان فیزیکی برای راه اندازی کافی شاپ، دو الگو پیش روی خود دارید:

  • جای‌گیری در خیابان‌های شلوغ و پررفت و آمد در هر نقطه از شهر
  • جای‌گیری در خیابان‌هایی دنجی چون خیابان سنایی تهران که مهد کافه های مختلف است و در عین حال خیابانی خلوت به نظر می‌رسد.

هر دو الگو مشتریان خاص خود را خواهند داشت و تنها کافی است که هدف گذاری شما صحیح صورت گرفته باشد.

راهنمای خرید تجهیزات: خرید و قیمت تجهیزات و لوازم مورد نیاز کافه رستوران

۲- انتخاب نام و لوگو

برای انتخاب نام و لوگو می‌توانید از شرکت‌های مرتبط کمک گرفته و یا خود مقداری خلاقیت و مطالعه داشته و یک نام و لوگوی مناسب برگزینید.

در طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ با گزینه های مختلفی در زمینه انتخاب فضا، خرید تجهیزات کافه، قیمت گذاری و غیره روبرو هستیم.

در طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ با گزینه های مختلفی در زمینه انتخاب فضا، خرید تجهیزات کافه، قیمت گذاری و غیره روبرو هستیم.

۳- طراحی بیرونی و طراحی داخلی در طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ

در مبحث طراحی فضای کافی شاپ، نیازمند طراحی بیرونی، طراحی سالن و طراحی پیشخوان هستید. بهتر است تمام این‌ها با هم همخوانی داشته باشند تا برای مشتری یک الگوی کامل و یکدست از کافه شما در ذهن نقش ببندد.

۴- طراحی منوی کافی شاپ

برای طراحی منوی کافی شاپ، دست بازی خواهید داشت. اگر به منوی کافی شاپ‌های مختلف نگاه کنید، قیمت‌ها به طرز معنی‌داری متفاوت هستند. ممکن است شما یک فنجان قهوه را در یک کافه با قیمت 10 هزار تومان سفارش داده و در کافه‌ای دیگر با قیمت 40 هزار تومانی روبرو شوید.

البته همیشه این از کیفیت ناشی نمی‌شود! اما شما به عنوان یک فردی که در حال ایجاد طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ هستید، بهتر است این قیمت گذاری را مطابق اصول پیش ببرید. بدیهی است که در قیمت گذاری هر مورد از منو باید قیمت مواد اولیه، قیمت حمل و نقل، دستمزد نفرات و البته سود خود را لحاظ نمایید.

به جز این توصیه می‌شود که حتما منوی رقیبان خود را به خوبی مطالعه کرده و مورد بررسی قرار دهید.

بیشتر بدانید: آشپزخانه صنعتی چیست و چرا می‌گویند آشپزخانه صنعتی؟

۵- خرید تجهیزات سالن کافی شاپ

در سالن یک کافی شاپ نیازمند میز و صندلی‌های مناسب آن هستید. دقت داشته باشید که در کافی شاپ معمولا مشتری‌ها به جز میل کردن چیزی که سفارش داده‌اند، مایل به گپ زدن با یکدیگر هستند. قرارهای عاشقانه، جلسات کاری و مسائل دیگر در کافی شاپ‌ها شکل گرفته و بهتر است بین میزها، فاصله‌ای بیشتر از آن چه در رستوران‌ها می‌بینیم، قائل شوید. این تکنیک‌های ریز به شما در جلب رضایت مشتری بسیار کمک خواهد کرد. همین طور نورپردازی سالن کافی شاپ اهمیت زیادی دارد.

بهتر است از نورپردازی ملایم استفاده کرده و یا محوطه سازی کرده و بخشی از فضای خود را با نور کامل و بخشی دیگر را کم نور سازید.

۶- خرید تجهیزات آشپزخانه کافی شاپ

برای خرید تجهیزات آشپزخانه کافی شاپ، می‌توانید از صنایع پارسیان گرم و سرد، فهرست تجهیزات مورد نیاز کافه را دریافت کرده و به فراخور بودجه و نیازهای خود، دستگاه‌هایی باکیفیت و با طول عمر بالا خریداری نمایید. به علاوه شما می‌توانید از مشورت کارشناسان پارسیان گرم و سرد استفاده کرده و در نهایت در خرید تجهیزات مورد نیاز کافی شاپ، صرفه جویی به خرج دهید.

برای خرید تجهیزات آشپزخانه کافی شاپ، به وب سایت صنایع پارسیان گرم و سرد مراجعه داشته و تجهیزات مورد نیاز خود را در هر نقطه از سراسر ایران تحویل بگیرید.

برای خرید تجهیزات آشپزخانه کافی شاپ، به وب سایت صنایع پارسیان گرم و سرد مراجعه داشته و تجهیزات مورد نیاز خود را در هر نقطه از سراسر ایران تحویل بگیرید.

۷- دریافت مجوزهای لازم در طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ

برای راه اندازی کافی شاپ، لازم است که حتما مجوز اداره بهداشت را دریافت کرده و به جز آن مجوز مربوطه از اتحادیه آبمیوه و بستنی را بگیرید. توجه داشته باشید که کافی شاپ‌ها در زیر گروه اتحادیه آبمیوه و بستنی قرار می گیرند. به علاوه گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی عدم اعتیاد نیز باید ضمیمه مدارک شما باشد.

۸- استخدام نیروها

در خصوص استخدام نیروهای فعال در کافی شاپ خود، کاملا وسواس به خرج دهید. آیا طعم قهوه تمام کافی شاپ‌ها یکی است؟ یا خود شما به دلیل طعم جذاب قهوه یک کافه، همیشه ترجیح می‌دهید به آن سر بزنید؟ همین طور برخورد نیروهای سرو فوق العاده اهمیت دارد. هیچ کس علاقه‌مند به حضور در کافه‌ای نیست که پرسنل آن از رفتار محترمانه و دوستانه مناسبی برخوردار نبوده و یا ظاهری آشفته دارند.

آموزش راه اندازی کسب و کار: راه اندازی همبرگرفروشی

۹- تعریف حد سود در طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ

برای خود حتما باید یک حد سود مشخص کنید. به این شکل با گران شدن مواد اولیه یا بالا رفتن دستمزدها، به خوبی می‌دانید که قرار است چه اندازه بر قیمت موارد منوی شما افزوده شود. ممکن است بخواهید در شروع کسب و کار خود، حد سود را پایین آورده و پس از جذب مشتری، آن را افزایش دهید. توصیه می‌کنیم که هرگز چنین اشتباهی مرتکب نشوید، زیرا با ریزش مشتریان خود روبرو خواهید شد. اگر هم می‌خواهید قیمت‌ها را با گذشت زمان افزایش دهید، لازم است که این کار بسیار چراغ خاموش و پلکانی ظریف باشد.

۱۰- شروع به کار

در نهایت می‌توانید شروع به کار کرده و مطابق طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ پیش بروید.

طرح توجیهی کافه

در طرح توجیهی کافه باید به سرمایه مورد نیاز خود پیش از هر چیزی بپردازید. در حال حاضر که در سال 99 به سر می‌بریم، شما حداقل به چیزی در حدود 50 تا 60 میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت. بخشی از این سرمایه صرف اجاره فضا و بخشی دیگر برای خرید تجهیزات هزینه خواهد شد.

به علاوه باید مبلغ دستمزد پرسنل برای یک تا دو ماه اول و حتی بیش از آن را کنار گذاشته باشید. به جز آن مدت زمان برگشت سرمایه خود را برآورد کرده و درآمد ماهیانه را با توجه به ظرفیت کافه تخمین بزنید. شما باید حتما چند ماه را بدون درآمد حتی سر به سر در نظر بگیرید. به این شکل که همچنان هزینه‌ها را از جیب پرداخت کرده و هنوز سودآور‌تان، کفاف هزینه‌ها را ندهد.

در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود، شما به سود 40 تا 50 درصدی در کافی شاپ خود دست خواهید یافت. این منوط به طرح توجیهی کافه و طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ است که تا چه اندازه اصولی نوشته شده و در اجرای آن حرفه‌ای عمل کرده باشید.

بیشتر بدانید ایده‌هایی برای طراحی، راه اندازی و اسم کافی شاپ

در طرح توجیهی کافه با یک بودجه گذاری اولیه روبرو هستیم که باید در فازهای مختلف به درستی توزیع شود.

در طرح توجیهی کافه با یک بودجه گذاری اولیه روبرو هستیم که باید در فازهای مختلف به درستی توزیع شود.

کلام آخر

در طرح توجیهی کافه خود، حتما روش‌های تبلیغاتی را پیش بینی کرده و با جدیت تمام بر آن ها تمرکز داشته باشید. دنیای امروز دنیای تبلیغات و بازاریابی درونگرا است و شما باید کاری کنید که مشتری‎ها پیدایتان کنند. قرار نیست نام کافه را در اول خیابان فریاد بزنیم، بلکه باید طوری در دنیای آنلاین و شبکه‌های مجازی نفوذ پیدا کنید که مشتری‌ها در جستجوی کافه شما، طول خیابان را چند بار بالا و پایین بروند!