تجهیزات و لوازم مورد نیاز کافه رستوران

کافه رستوران یکی از ساختارهای قدیمی رستوران‌داری در ایران است که اتفاقا همچنان مشتری‌های زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. 

لوازم مورد نیاز کافه رستوران بخشی از تجهیزات مهم آشپزخانه‌های صنعتی را به خود اختصاص می‌دهند. ظروف مورد نیاز کافه رستوران نیز در همان سطح ظروف رستورانی بوده و بسته به این که چه ساختاری را انتخاب کرده باشید، نوع ظروف تعیین می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی نزدیک‌تر به این الگوی رستورانی انداخته و هزینه راه اندازی کافه رستوران را تخمین بزنیم.

برای دریافت لیست قیمت و خرید انواع تجهیزات و لوازم کافه رستوران، با کارشناسان صنایع پارسیان تماس حاصل فرمایید،

صنایع پارسیان سرد و گرم تولید کننده تجهیزات فست فود، کافی شاپ و آشپزخانه صنعتی و نیمه صنعتی است.

شماره های تماس 09120267116 - 09123348422

واحد فروش - 09120267116

کافه رستوران

کافه رستوران به غالبی مشترک از رستوران و کافی شاپ گفته می‌شود که در منوی رستورانی آن، انواع غذاهای ایرانی و نیز نوشیدنی‌ها و دسرها جای دارند. این نوع از رستوران داری نیازمند تبحر کافی و تجهیزات مناسب  است. از این روی باید در خرید لوازم مورد نیاز کافه رستوران دقت عمل بیشتری به خرج داده و حتما به تولیدکننده صنعتی مراجعه نمایید.

کافه رستوران ها از بهترین و جذاب ترین الگوهای رستوران داری هستند که می توانید به سودآوری قابل توجهی از طریق آن ها دست یابید.

کافه رستوران ها از بهترین و جذاب ترین الگوهای رستوران داری هستند که می توانید به سودآوری قابل توجهی از طریق آن ها دست یابید.

لوازم مورد نیاز کافه رستوران

لوازم مورد نیاز کافه رستوران شامل لوازم در بخش‌های زیر می‌شوند:

لوازم مورد نیاز کافه رستوران در بخش پیشخوان

در یک کافه رستوران معمولا پیشخوان به شکلی سنتی‌تر دیده می‌‌شود و لازم است که شما نیز سبک دکوراسیون آن را به این سمت و سو ببرید. به هر صورت کمک گرفتن از تیم‌های طراحی داخلی رستوران در تعیین سبک و مدل پیشخوان کافه، صندوق و ... عالی خواهد بود.

شاید این مقاله برایتان جالب باشد: راه اندازی رستوران فست فود

لوازم مورد نیاز کافه رستوران در بخش سالن

لوازم مورد نیاز کافه رستوران در بخش سالن، شامل میز و صندلی‌های رستورانی بوده و در صورتی که مایل باشید طبق الگوی رستورانی جدید، به کار بردن نیمکت‌های رستورانی نیز ایده‌ای مناسب خواهد بود. ترکیب جزیره‌های سالن رستوران با میز و صندلی و نیمکت، می‌تواند در تامین سلیقه مشتریان مختلف، بسیار تاثیرگذار باشد.

لوازم مورد نیاز کافه رستوران در آشپزخانه صنعتی

اما با وارد شدن به بخش آشپزخانه صنعتی کافه رستوران، با گستردگی بیشتری در تامین تجهیزات روبرو هستیم. شما باید این تجهیزات را در بخش آماده سازی، طبخ و شستشو، تقسیم کنید. در این مباحث به یخچال و فریزر، میز کار، دیگ برنج پز، دیگ خورشت پز، سرخ کن، کباب پز تابشی، دستگاه گریل، سماور، قهوه‌ساز، اسپرسوساز، سینک ظرفشویی و ... نیاز خواهید داشت.

بیشتر بدانید ۱۰ تا از بهترین استیک هاوس یا خانه استیک در تهران

لازم به ذکر است که در کافه رستوران‌ها، بیشتر منوی غذایی به غذاهای ایرانی و انواع کباب و جوجه کباب اختصاص داده شده است و همین طور منوی مخصوص دسرهای ایرانی، چای و قهوه را نیز کنار آن خواهید داشت.

برای خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز کافه رستوران می‌توانید از صنایع پارسیان گرم و سرد کمک گرفته و کلیه لوازم و تجهیزات مورد نظر خود را در سراسر کشور از این طریق تامین نمایید.

قیمت وسایل کافه رستوران

قیمت وسایل کافه رستوران در بخش‌های مختلف، متفاوت خواهد بود. برخی از این وسایل چون یخچال یا فریزر، قیمتی بالای 10 میلیون تومان خواهند داشت.

در بخش دیگ برنج پز یا دیگ خورشت پز، باید هزینه‌ای بین 4 تا 5 میلیون تومان بپردازید. همین طور در مبحث دستگاه‌های سرو کافه‌ای، یعنی سماور، قهوه‌ساز، اسپرسوساز و ... نیز پرداخت هزینه‌هایی در حدود 2 تا 3 میلیون تومان (برای هر یک از تجهیزات) نیاز خواهد بود. در نظر داشته باشید که به این ترتیب می‌توانید یک کافه رستوران کاملا مجهز راه اندازی کرده و مشتریانی راضی داشته باشید.

برای دریافت قیمت وسایل کافه رستوران توصیه می‌کنیم که با کارشناسان صنایع پارسیان گرم و سرد تماس گرفته و ضمن شناسایی نیازهای آشپزخانه کافه رستوران خود، استعلام قیمت داشته باشید. به این ترتیب شما می‌توانید تجهیزات ضروری را خریداری کرده و صرفه‌جویی در هزینه‌های خود داشته باشید.

برای دریافت قیمت وسایل کافه رستوران می توانید با کارشناسان تجهیزات آشپزخانه صنعتی صنایع پارسیان گرم و سرد تماس داشته باشید.

برای دریافت قیمت وسایل کافه رستوران می توانید با کارشناسان تجهیزات آشپزخانه صنعتی صنایع پارسیان گرم و سرد تماس داشته باشید.

ظروف مورد نیاز کافه رستوران

ظروف مورد نیاز کافه رستوران غالبا ظروف چینی هستند و ساختار این رستوران‌ها به شکلی است که به هیچ وجه مایل به استفاده از ظروف ارزان قیمت نیستیم. مشتری‌هایی که به کافه رستوران‌های ایرانی می‌آیند، علاقه‌مند هستند که در ظروف شیک، غذای خود را میل کرده و اگر چای سفارش می‌دهند، آن را در یک استکان کمرباریک، بنوشند.

از این جهت توصیه می‌کنیم که در انتخاب و خرید ظروف مورد نیاز کافه رستوران خود، حتما ظرافت و دقت و سلیقه کافی به خرج دهید تا همیشه مشتریانی راضی داشته باشید.

بیشتر بدانید طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ

هزینه راه اندازی کافه رستوران

هزینه راه اندازی کافه رستوران نیز مانند شرایط راه اندازی آن، در چند بخش و گام جای می‌گیرد که در زیر به شکل فهرستی، نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم:

هزینه اجاره ملک

هزینه اجاره ملک در راه اندازی یک کافه رستوران به مراتب بالاتر از چیزی است که برای راه اندازی یک کافی شاپ داریم. کافه رستوران سالن بزرگتری دارد و حتما باید در فضایی جادار تعبیه شود. از این جهت برای هزینه اجاره ملک کافه رستوران، باید مبلغ ودیعه بالای 50 میلیون تومان با اجاره ماهیانه بین 5 تا 8 میلیون تومان را در نظر داشته باشید. حال اگر این مکان در یک موقعیت جغرافیایی ممتاز باشد، هزینه بالاتر خواهد بود.

هزینه خرید تجهیزات سالن کافه رستوران

هزینه خرید تجهیزات سالن کافه رستوران نیز بسته به این که تجهیزات را در چه تعدادی خریداری کنید، متغیر خواهد بود. اما به طور متوسط شما می‌توانید با پرداخت بین 80 تا 100 میلیون تومان، نسبت به خرید تجهیزات سالن کافه رستوران اقدام کنید.

از این گذشته باید هزینه‌ای بابت نورپردازی و دکوراسیون سالن رستوران، تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و غیره نیز در نظر بگیرید.

بیشتر بدانید آشپزخانه صنعتی چیست؟

هزینه خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

هزینه خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی در مجموع می‌تواند عددی بین 50 تا 70 میلیون تومان و بیشتر باشد. در نظر داشته باشید که وقتی شما یک کافه رستوران با ظرفیت سالن 50  نفر راه اندازی می‌کنید، باید آشپزخانه رستوران ظرفیت پاسخ گویی به این تعداد مشتری در زمان واحد را داشته باشد. بنابراین در خرید دیگ برنج‌پز، دیگ خورشت‌پز، کباب‌پز تابشی و غیره باید تعداد نفرات را به صورت متوسط در نظر بگیرید.

همان طور که مشاهده کردید هزینه راه اندازی کافه رستوران می‌تواند چیزی بین 200 تا 500 میلیون تومان باشد.

هزینه راه اندازی کافه رستوران را باید در بخش های مختلفی چون هزینه راه اندازی سالن، هزینه راه اندازی آشپزخانه و غیره تقسیم بندی کنید.

هزینه راه اندازی کافه رستوران را باید در بخش های مختلفی چون هزینه راه اندازی سالن، هزینه راه اندازی آشپزخانه و غیره تقسیم بندی کنید.

سخن پایانی

راه اندازی کافه رستوران در زمان فعلی یکی از بهترین ایده‌های رستوران داری است، زیرا در این زمینه رقابت کمتری مشاهده می‌شود. به این ترتیب شما مشتری‌های کافه‌ها و رستوران‌ها را به صورت مشترک خواهید داشت و البته باید مدت زمان بیشتری برای حضور مشتریان در هر میز، در نظر داشته باشید. شما چه الگوها و ایده‌هایی برای راه اندازی یک کافه رستوران موفق در ذهن دارید؟ این موارد را با ما و خوانندگان وبلاگ در میان بگذارید.