برای آن که در کسب و کار کافی شاپی خود موفق باشید، تمام آن چیزی که نیاز دارید خلاقیت ممتازی در طراحی ایده برای کافی شاپ است. تمام کافی شاپ‌ها از یک الگوی بنیادی مشترک برخوردار هستند و شما باید پوسته این الگو را به شکلی متفاوت طراحی و پیاده‌سازی کنید.

کمی تخیل باعث می‌شود تا از رقبای خود فاصله گرفته و بیشترین سهم بازار را به دست بیاورید. در حقیقت ایده جالب برای کافی شاپ و خلاقیت، کلید موفقیت در کسب و کار کافه‌ای است. به این شکل می‌توانید حتی با داشتن امکاناتی محدودتر، ایده‌هایی برای طراحی کافی شاپ ارائه دهید که موفقیتهای بزرگتری در پی داشته باشند. در ادامه با وبلاگ صنایع پارسیان گرم و سرد همراه باشید تا نگاهی بهتر به این ایده پردازی داشته باشیم.

بهتر است بدانید طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ

ایده برای کافی شاپ

ایده برای کافی شاپ باید همراه با به کارگیری قوه تخیل بوده و از تکنیک‌هایی استفاده کنید که پیشتر کمتر کسی به فکر آن‌ها بوده است. البته پیش از آن که به سراغ کشف ایده برای کافی شاپ بروید، لازم است که طرح کسب و کار آن را گام به گام به صورت تئوری در دست داشته باشید. یک الگوی راه اندازی کافی شاپ را می‌توان در مراحل زیر خلاصه کرد:

 1. طرح کسب و کار ابتدایی خود را بنویسید.
 2. مکان مناسب را پیدا کنید.
 3. یک نقشه برای طراحی فضا، بکشید.
 4. یک حسابدار استخدام کنید.
 5. بودجه خود را تعیین کرده و تخصیص آن به حوزه‌های مختلف کار را انجام دهید.
 6. برای هزینه‌های شخصی خود، مبلغی را کنار بگذارید. (برای چند ماه بدون درآمد)
 7. قیمت‌ها و کیفیت را حین خرید هر چیزی از وسایل تا تجهیزات کافی شاپ، در نظر گرفت و بین برندهای مختلف مقایسه کنید.
 8. برنامه بازاریابی خود را تدوین کنید.
 9. بر نمای بیرونی کافه و طراحی خاص آن تمرکز کنید.
 10. طراحی داخلی کافه را با مهارت انجام دهید.
 11. استخدام کارکنان را با دقت و به آهستگی انجام دهید.
 12. منوی کافی شاپی را طراحی کنید.
 13. برای روز افتتاحیه، ایده داشته باشید.

خدمات ما خرید تجهیزات تهیه غذا یا کترینگ از تولیدکننده

ایده برای کافی شاپ باید همراه با یک الگوی راه اندازی بوده و در هر بخش از آن، به شکلی منحصر به فرد و همراه با خلاقیت روال کار پیش برود.

ایده برای کافی شاپ باید همراه با یک الگوی راه اندازی بوده و در هر بخش از آن، به شکلی منحصر به فرد و همراه با خلاقیت روال کار پیش برود.

ایده جالب برای کافی شاپ

جهت پیدا کردن ایده جالب برای کافی شاپ باید به سراغ طرح‌هایی بروید که همخوانی مناسبی با فرهنگ و نیازهای مردم منطقه شما داشته باشند. به طور مثال اگر کافی شاپی که راه اندازی می‌کنید نزدیک به یک دانشگاه است، به کار بردن طرح‌هایی که شامل فرهنگ و هنر باشد، کارآمدتر خواهد بود. اگر در محل کافی شاپ شما در منطقه‌ای مسکونی قرار دارد، طرح‌های جذاب برای خانواده‌ها و یا چیزهایی که کودکان را جذب کند، عالی خواهد بود. به هر ترتیب ایده جالب برای کافی شاپ را باید با مطالعه فرهنگ منطقه و علاقه‌مندی‌های مردم آن، کشف کنید.

ایده‌هایی برای کافی شاپ

اگر به دنبال ایده‌هایی برای کافی شاپ خود هستید، توصیه می‌کنیم که موارد زیر را به عنوان نمونه‌هایی جالب و الهام بخش، در نظر بگیرید.

ایده‌هایی برای کافی شاپ و نقاشی

تصور کنید که به یک کافی شاپ رفته و یک کاپوچینو سفارش می‌دهید. گارسون با آوردن کاپوچینو شما، یک فنجان سرامیکی یا گچی با رنگ و قلمو آورده و از شما می‌خواهد که فنجان را به سلیقه خود رنگ کنید. این ایده‌ای فوق العاده جالب بوده و برای مشتریان جذاب خواهد بود. البته ضرورتی ندارد که هر روز چنین برنامه‌ای داشته باشید و به طور مثال می‌توانید یک روز در هفته را این طور ویژه برگزار کرده و شش روز دیگر روال استاندارد کافه‌ها را داشته باشید. به هر ترتیب همان یک روز برگزاری خاص همراه با نقاشی، برای کسب شهرت و موفقیت شما کفایت خواهد کرد.

یکی از بهترین ایده هایی برای کافی شاپ که می تواند مشتریان شما را جذب کند، فرصت نقاشی کشیدن روی فنجان های کافی شاپی است.

یکی از بهترین ایده هایی برای کافی شاپ که می تواند مشتریان شما را جذب کند، فرصت نقاشی کشیدن روی فنجان های کافی شاپی است.

کافی شاپ و نمایشگاه هنری

بسیاری از مردمی که به کافه ها می‌روند، عاشق هنر نیز هستند. از این جهت اگر در کافی شاپ خود، یک گالری هنری حتی کوچک داشته باشید، در جذب مشتری بسیار موفق عمل خواهید کرد. به شکلی دیگر، آویختن تابلوها و آثار هنری بر دیوارها یا برپا کردن بخشی شامل مجسمه‌های چوبی، جواهرات دست ساز بدلی و ... می‌تواند برای مشتریان جذاب باشد. به هر شکلی که یک ساختار کوچک و محدود نمایشگاه هنری در کافه خود داشته باشید، مخاطبان علاقه‌مند به هنر را جذب خواهید کرد.

ایده‌هایی برای کافی شاپ و منطقه بازی

از دیگر ایده‌هایی برای کافی شاپ که باید به آن اشاره کرد، داشتن یک منطقه بازی است. این موضوع را در رستوران‌ها نیز می‌توان اعمال کرد. یک بخش یا منطقه مخصوص بازی در کافه که به بازی‌های کودکان یا بزرگسالان مربوط شود، در جذب مشتری و تبدیل آن‌ها به مشتریان وفادار، عالی عمل خواهد کرد. اگر دقت کرده باشید کمتر در میان مشتریان کافی شاپ‌ها، خانواده‌ها را به همراه کودکان مشاهده می‌کنیم، اما با چنین تکنیکی، شما مشتریانی از گروه خانواده‌ها نیز خواهید داشت و این یعنی درآمدزایی بیشتر!

کافی شاپ و کتابخانه

اگر بتوانید در کافی شاپ خود، یک کتابخانه کوچک قرار داده و این فرصت را به مشتریانتان بدهید تا از این کتاب‌ها در کافه خوانده و یا حتی آن‌ها را به امانت بگیرند، قدم بزرگی برداشته‌اید. این کار نه تنها به اشاعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه کمک کرده، بلکه باعث میشود تا به عدد مشتریان شما افزوده شود.

 ایجاد یک کتابخانه در کافه، می تواند در جذب مشتریان کافی شاپی به اندازه قابل توجهی تاثیرگذار باشد.

ایجاد یک کتابخانه در کافه، می تواند در جذب مشتریان کافی شاپی به اندازه قابل توجهی تاثیرگذار باشد.

ایده‌هایی برای کافی شاپ و کوپن تخفیف

در میان ایده‌هایی برای کافی شاپ و جذب مخاطب بیشتر آن، همیشه باید جایگاه اختصاص دادن کوپن تخفیف را در نظر داشته باشید. مطمئنا تمام مشتریان سابق و سایر مشتریان بالقوه شما از این طرح استقبال خواهند کرد. کافی است که خبررسانی مناسبی نسبت به این موضوع در منطقه و در فضای مجازی داشته باشید.

خدمات راه اندازی: راه اندازی کافی شاپ سیار

ایده‌هایی برای طراحی کافی شاپ

برای آن که راه اندازی کافه شما با موفقیت کامل همراه باشد، باید ایده‌هایی برای طراحی کافی شاپ داشته باشید که آن را به شکلی متمایز سازد. در طراحی داخلی کافی شاپ، به دنبال ایجاد فضای دنج و صمیمانه هستیم. به یاد داشته باشید که در کافه‌ها، غالبا مشتری‌ها مدت زمان بیشتری میز را در اختیار داشته و نیازمند محیط آرام و دلنشین هستند. به واقع در کافه‌ها این نوشیدنی و خوردنی نیست که مشتریان را به داخل می‌کشاند، بلکه فضای کافه و محیط آن تاثیر بیشتری خواهد داشت. بنابراین خلق ایده‌هایی برای طراحی کافی شاپ که ناب و منحصر به فرد باشند، در موفقیت کافه شما تاثیر بسیار خواهد داشت.

به طور نمونه شما می‌توانید از به کار بردن آجر در طراحی داخلی کافه بهره‌مند شوید. حتی اگر یک دیوار آجری به سبکی نوستالژی و قدیمی داشته باشید، فضای مورد نظر را ایجا کرده‌اید. همین طور استفاده از گل و گیاهان در فضای داخلی کافی شاپ، تاثیری بی‌نظیر ایجاد می‌کند. از اضافه کردن گیاهان در طراحی داخلی کافه، نهراسید. برخی از ما فکر می‌کنیم که قرار دادن چند گلدان بزرگ کفایت خواهد کرد، اما منظور از ایجاد فضای سبز این است که سالن کافه را به یک جنگل تبدیل کنید! این یک تجربه متفاوت به مشتریان شما خواهد داد.

اگر می‌خواهید مشتریان کافه شما احساس فوق العاده‌ای داشته باشند، از معجزه کوسن‌های راحت غافل نشوید. ممکن است میز و صندلی کافی شاپی شما تکراری و مشابه بسیاری از کافه‌های دیگر باشد، اما با اضافه کردن کوسن‌های راحت و با طراحی خاص، می‌توانید فضایی متفاوت و در عین حال آرامش بخش ایجاد کنید.

با قرار دادن کوسن و سایر ابزار راحتی در کافه، از بهترین ایده هایی برای طراحی کافی شاپ بهره برده اید و می توانید مشتریان خود را کاملا راضی نگه دارید.

با قرار دادن کوسن و سایر ابزار راحتی در کافه، از بهترین ایده هایی برای طراحی کافی شاپ بهره برده اید و می توانید مشتریان خود را کاملا راضی نگه دارید.

نورپردازی خاص کافه‌ها نیز چیزی است که به وسیله آن می‌توان، تفاوت مشهودی در طراحی ایجاد کرد.

باور داشته باشید که مشتریان شما از دیدن مراحل تهیه سفارشات خود، احساس خوبی خواهند داشت. به این شکل می‌توانید تجهیزات کافی شاپ، فنجان و ظروف سرو و غیره را در معرض دید قرار داده و به نوعی آشپزخانه کافی شاپ اوپن داشته باشید.

به جای به کار بردن میز و صندلی‌های کافی شاپی رایج، از نیمکت‌های سنتی استفاده کرده و فضا را به سمت المان های چوب و سنگ ببرید. میزهای سنگی می‌توانند مشتریان شما را پابند کرده و از آن‌ها مشتریانی وفادار به وجود بیاورند.

بهتر است بدانید درآمد کافی شاپ در شهرستان ها چقدر است؟

در کنار این‌ها، حرکت به سمت دکورهای داخلی مدرن نیز جایگاه خود را دارند. بخشی از جامعه عاشق مدرنیته است و حتی در عادت کافه رفتن نیز فضاهای لوکس و امروزی را ترجیح می‌دهد. اگر مشتریان خود را از این گروه می‌خواهید، باید یک فضای لوکس و کاملا مدرن ایجاد کنید. حتما بخشی از کافه را برای مراجعین تک اختصاص دهید و قسمت‌هایی را دنج و دو نفره بسازید. بخشی نیز باید مختص به گروه‌های بزرگ‌تر و جمع دوستانه باشد.

ایده هایی برای طراحی کافی شاپ می تواند از مدل های سنتی و کلاسیک شروع شده و با طراحی لوکس و مدرن همراه شود.

ایده هایی برای طراحی کافی شاپ می تواند از مدل های سنتی و کلاسیک شروع شده و با طراحی لوکس و مدرن همراه شود.

ایده برای افتتاحیه کافی شاپ

ایده برای افتتاحیه کافی شاپ باید کاملا ناب و جنجالی باشد. ممکن است شما بخواهید یک ایده برای افتتاحیه کافی شاپ را با برپایی جشن همراه سازید. احتمالا لازم است که یک شب نوشیدنی‌های مجانی به مشتریان و میهمانان خود داده و کمی ولخرجی داشته باشید.

جدیدا رسم جدیدی باب شده است که ایده برای افتتاحیه کافی شاپ با دعوت از هنرمندان یا سایر چهره‌های خاص همراه می‌شود. تبلیغات قبلی برای روز افتتاحیه و اعلام حضور چهره مشهور، عده زیادی را کنجکاو خواهد کرد.

به هر شکل لازم است که حتما بهترین ایده برای افتتاحیه کافی شاپ را داشته باشید. این فرصتی است که می‌توانید در همان بدو امر، مشتریانی برای خود دست و پا کنید. برای انتخاب بهترین ایده، بهتر است این نکات را مد نظر داشته باشید:

 • کافی شاپ در چه منطقه‌ای قرار داشته و فرهنگ مردم منطقه چیست.
 • بازار هدف شما از چه گروه و چه قشری از جامعه است.
 • منوی کافی شاپی شما بر چه گزینه‌هایی، تمرکز دارد.
 • چه نوع تبلیغاتی را به کار خواهید گرفت.
 • چه ابزار و پتانسیل‌هایی در اختیار دارید.
 • بودجه تبلیغاتی شما چه قدر است.
 • و ... .

هر یک از این موارد به نوعی تعیین کننده حد و حدود افتتاحیه کافی شاپ شما خواهند بود. با در نظر گرفتن این موارد، بهتر می‌توانید یک ایده منحصر به فرد افتتاحیه داشته باشید.

ایده برای منوی کافی شاپ

زمانی که به بخش ایده برای منوی کافی شاپ وارد می‌شوید، طرح‌های مختلفی پیش روی شما قرار خواهند داشت. در بدو امر بگوییم که دنبال کردن ایده‌هایی که سایر کافی شاپ‌ها به کار برده‌اند و اندکی تغییر در آن‌ها، به کل محکوم به شکست است و به هیچ وجه نباید به دنبال چنین طرح‌هایی بروید.

کمی خلاق باشید و ایده برای منوی کافی شاپ را منحصر به برند کافی شاپی خود نمایید.

به طور مثال می‌توانید از میان نمونه‌های زیر، ایده برای منوی کافی شاپ خود را الهام بگیرید.

ایده برای منوی کافی شاپ با طرح قهوه

این طرح منو اگر چه شاید تکراری به نظر برسد، اما شما می‌توانید از تصاویری بسیار واقعی شامل دانه‌های قهوه، قهوه آسیاب شده و یا چیزی در خصوص مراحل آماده سازی آن استفاده کرده و متفاوت ظاهر شوید.

ایده برای منوی کافی شاپ می تواند با طرح قهوه، فنجان قهوه یا هر چیزی در گروه آن، همراه باشد.

ایده برای منوی کافی شاپ می تواند با طرح قهوه، فنجان قهوه یا هر چیزی در گروه آن، همراه باشد.

منوی کافی شاپ با فنجان‌های مختلف

در این منو در بخش‌های مختلف، از فنجان قهوه، فنجان اسپرسو با طراحی‌های گوناگون استفاده کرده و تصاویر را به حدی طبیعی انتخاب کنید که بتوان بخار داغی قهوه را از آن، احساس کرد.

ایده برای منوی کافی شاپ به شکل تخته سیاه

طراحی منوی کافی شاپ به شکل تخته سیاه، جلوه‌ای کلاسیک داشته و به راحتی توجه مخاطبان را به خود جلب خواهد کرد.

اگر منوی کافی شاپی خود را به شکل یک تخته سیاه طراحی کنید، مشتریان شما از دیدن آن بسیار مجذوب خواهند شد.

اگر منوی کافی شاپی خود را به شکل یک تخته سیاه طراحی کنید، مشتریان شما از دیدن آن بسیار مجذوب خواهند شد.

منوی کافی شاپ مجله‌ای

در منوی کافی شاپ مجله‌ای بخش بندی منو بر حسب گروه خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها بوده و برای هر بخش یک عکس مرتبط جداگانه، انتخاب می‌شود.

ایده برای منوی کافی شاپ با طراحی رنگی

اگر چه در بیشتر سبک‌های طراحی منوی کافی شاپ، از رنگ‌های کرم، قهوه‌ای، شکلاتی و سیاه استفاده می‌شود، اما به یک منو با طیف رنگ‌های سبز فکر کنید. این منو می‌تواند بسیار متفاوت دیده شده و در جلب نظر مشتریان، تاثیرگذار و موفق عمل کند.

منوی کافی شاپ جشنواره‌ای

در منوی کافی شاپ جشنواره‌ای، بخشی به تخفیف‌ها یا پکیج‌های دارای تخفیف، اختصاص داده می‌شود. این منو را به حتم نمی‌توانید برای دراز مدت به مشتریان خود ارائه داده و با این حساب باید حجم کمتری از آن را منتشر کنید. به طور مثال شاید بسته به تغییر سیاست جشنواره‌ای خود، نیاز باشد که هر فصل یا حتی هر ماه، یک منوی جدید منتشر سازید.

منوی کافی شاپ رسمی

در منوی کافی شاپ رسمی، از فونت کلاسیک استفاده شده و قیمت‌ها نیز به شکل مرتب در مقابل هر یک از نوشیدنی‌ها و خوردنی‌های منو، قرار گرفته‌اند. در این طرح یک پس زمینه ساده و شیک داشته و ترجیحا تصویری در منو قرار نمی‌گیرد.

منوی کافی شاپ رسمی همچنان طرفداران خاص خود را دارد و برخی از مشتریان، با دیدن چنین سبک منویی، جذب کافه خواهند شد.

ایده برای منوی کافی شاپ با تصاویر اشتهاآور

این منو را شاید بیشتر در مدل منوی فست فودها و رستوران‌ها ببینیم، اما اگر در کافی شاپ شما انواع و اقسام بستنی‌ها و دسرها جای دارند، می‌توانید منویی اشتهاآور پر از تصاویر بستنی‌ها و دسرهای رنگارنگ طراحی کرده و مشتریان خود را برای امتحان کردن هر یک از آن‌ها، وسوسه کنید.

انتخاب ایده برای اسم کافی شاپ

اما برای انتخاب اسم کافی شاپ خود، باید خلاقیت بیشتری به خرج دهید. این اسم به همراه لوگوی کافه، نشانگر هویت کسب و کار کافه‌ای شما، خواهد بود. بیشتر کسب و کارهای کافی شاپی مایل به استفاده از واژه "کافه" در ابتدای اسم کافی شاپ هستند. این پیشوند به نوعی معرف کافه بوده و هر کسی با دیدن آن، متوجه کافی شاپ خواهد شد. با این همه شما می‌توانید بدون به کار بردن واژه "کافه"، اسامی با معنای دیگری برای کافه خود انتخاب کنید. انتخاب اسامی ایتالیایی، با روح کافه همگون هستند و هر ترکیبی که به نوعی نوشیدنی‌های از گروه قهوه را یادآوری کند، گزینه مناسبی جهت انتخاب ایده برای اسم کافی شاپ خواهد بود.

کلام آخر

شما ایده برای کافی شاپ را با چه المان‌هایی همراه می‌سازید؟ اگر قصد راه اندازی یک کافه داشته باشید، بهترین ایده برای منوی کافی شاپ را چه می‌دانید و چطور ایده‌هایی برای طراحی کافی شاپ را انتخاب می‌کنید؟ ایده‌های خود در این زمینه را در بخش نظریات، با ما و سایر دنبال کنندگان وبلاگ پارسیان گرم و سرد در میان بگذارید.