راه اندازی رستوران

اگر تصمیم به راه اندازی رستوران دارید، خوب است که نسبت به تجهیزات مورد نیاز رستورانی اطلاعات کاملی کسب کنید. البته شرکت‌های راه اندازی رستوران می‌توانند در این زمینه کمک بسیاری به شما کرده و مراحل انجام کار را ساده‌تر سازند. شما باید نسبت به مکان مناسب رستوران اطلاع کسب کرده و از کلیه نکات مهم در راه اندازی رستوران، درک  درستی داشته باشید. تنها در این صورت است که می‌توانید رستورانی مطابق با ایده‌آل‌های خود طراحی کرده و در نهایت به موفقیت در برندینگ و بهره‌برداری مالی از این محل برسید. برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه، با پارسیان گرم و سرد تولید کننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی، همراه باشید. ما به شما کمک می‌کنیم تا سطح آگاهی خود را به عنوان یک آغازکننده رستورانی بالا ببرید.

همه چیز در مورد راه اندازی رستوران

زمانی که تصمیم به راه اندازی رستوران می‌گیرید، باید مراحل زیر را در نظر داشته و آن‌ها را به ترتیب مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار دهید.

انتخاب مکان مناسب رستوران

این قانون مهم در خصوص برپایی رستوران یا هر کسب و کار مشابه دیگری را از یاد نبرید: "محل! محل! و محل!" این قانون سه بخشی همیشه اهمیت انتخاب مکان مناسب برای برپایی کسب و کارهای در تماس مستقیم با مشتری را گوشزد می‌کند. جدای از سایر ویژگی‌های رستوران شما، محل برپایی آن، به جذب مشتری کمک کرده و می‌تواند موجب به دست آوردن اقبال حداکثری یا رکود کسب و کار باشد. از این روی پیش از هر کاری باید مکان مناسب رستوران خود را جستجو کرده و آن را تعیین کنید. حتی اگر سالن رستورانی شما آن قدرها شیک و لوکس نباشد، انتخاب یک مکان درست کمک می‌کند تا سود قابل توجهی به دست آورید. شما ممکن است یک مکان در منطقه مسکونی یا تجاری را انتخاب کنید، اما مهم این است که محل قرارگیری رستوران کاملا درست باشد. بعضی مواقع قرار گرفتن رستوران از خیابانی به خیابان دیگر، نتیجه‌ای کاملا متفاوت خواهد داشت.

یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی رستوران را باید انتخاب مکان مناسب رستوران بدانیم که در بدو امر، ضمانت سوددهی رستوران خواهد بود.

یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی رستوران را باید انتخاب مکان مناسب رستوران بدانیم که در بدو امر، ضمانت سوددهی رستوران خواهد بود.

در انتخاب مکان مناسب رستوران به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • مکان مورد نظر شما در خیابان عریضی قرار داشته باشد.
  • مکان مورد نظر شما دارای جای پارک مناسب برای خودروها باشد.
  • مکان مورد نظر شما در معرض دید عابرین پیاده قرار داشته باشد.
  • و ... .

جستجو میان شرکت‌های راه اندازی رستوران

پس از آن نوبت به جستجو میان شرکت‌های راه اندازی رستوران می‌رسد. شاید تصور کنید که به راحتی می‌توانید بدون کمک گرفتن از این شرکت‌ها، رستورانتان را راه اندازی کنید؛ اما با ورود به میدان کار متوجه ضرورت حضور یک تیم حرفه‌ای خواهید شد. کمک گرفتن از شرکت‌های راه اندازی رستوران، باعث می‌شود که کار شما به مراتب حرفه‌ای‌تر پیش رفته و در ضمن در زمان نیز صرفه‌جویی قابل توجهی به عمل آید. به هیچ وجه فکر نکنید که پرداخت دستمزد این شرکت‌ها، هدردهی سرمایه است؛ بلکه از این طریق در هزینه‌های جاری راه اندازی رستوران صرفه‌جویی نیز خواهید کرد. این شرکت‌ها ضمن برنامه‌ریزی مرحله به مرحله برپایی رستوران، در دکوراسیون آن نیز وارد عمل شده و بهترین نتیجه را مطابق با خواست و سلیقه شما، حاصل می‌کنند.

شرکت های راه اندازی رستوران به شما کمک می کنند تا بهترین تصمیم گیری ها را داشته و در آماده سازی و اجرای طرح رستورانی خود، موفق تر ظاهر شوید.

شرکت های راه اندازی رستوران به شما کمک می کنند تا بهترین تصمیم گیری ها را داشته و در آماده سازی و اجرای طرح رستورانی خود، موفق تر ظاهر شوید.

خرید تجهیزات مورد نیاز رستوران

اما مهم‌ترین بخش کار راه اندازی رستوران را باید خرید تجهیزات مورد نیاز رستوران بدانیم. شما باید با علم به این که چه نوع رستورانی راه اندازی کرده و قرار است چه سبکی را دنبال کنید، نسبت به خرید تجهیزات مورد نیاز رستوران اقدام کنید. خوشبختانه در پارسیان هات اند کلد می‌توانید تمامی تجهیزات مورد نیاز رستورانی را یافته و آن‌ها را با قیمت‌های رقابتی و پایین‌تر از بازار، خریداری کنید. این موقعیت به شما کمک می‌کند تا در هر جای ایران که هستید، به راحتی تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز خود را سفارش داده و در شهر خود، آن‌ها را دریافت کنید. از آن جایی که کیفیت و اصالت تجهیزات مورد نیاز رستوران، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ ضرورت دارد که حتما این تجهیزات را از تامین کنندگان معتبر و دارای برند شناخته شده، خریداری نمایید. تجهیزات آشپزخانه صنعتی به گروه تجهیزات آماده‌سازی، تجهیزات پخت و پز و تجهیزات شستشو و نظافت مربوط می‌شوند. شما باید در هر یک از گروه‌های مزبور، تجهیزات رستورانی مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.

به جز تجهیزات آشپزخانه رستوران، به تجهیزات در سایر بخش‌ها نیز نیاز خواهید داشت. این تجهیزات شامل میز و صندلی رستورانی، تجهیزات میز پذیرش و دریافت سفارش، صندوق، نورپردازی و ... خواهد بود.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی: شما می توانید از طریق تیم تخصصی پارسیان هات اند کلد، به خرید تجهیزات مورد نیاز رستوران از هر نقطه ایران بپردازید.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی: شما می توانید از طریق تیم تخصصی پارسیان هات اند کلد، به خرید تجهیزات مورد نیاز رستوران از هر نقطه ایران بپردازید.

تعیین منوی رستورانی

در مرحله بعدی نوبت به تعیین منوی رستورانی می‌رسد. شما باید یک منوی رستورانی منحصر به خود طراحی کرده و حتما غذاهای مخصوص سرآشپز یا مخصوص رستوران خود را در آن جای دهید. این غذاهای خاص، دلیل اصلی مراجعات مشتری‌های ثابت شما خواهند شد. توصیه می‌کنیم که برای تعیین منوی رستورانی خود از مشاور کمک گرفته و سلایق مشتریان در هر رده سنی را مد نظر قرار دهید. حتما مایل نیستید که مشتریان شما تنها از یک گروه سنی خاص باشند، زیرا در این صورت حجم زیادی از مشتریان را از دست خواهید داد. به همین دلیل منوی رستورانی شما باید تمامی سلایق و گروه‌های سنی را در خود جای دهد.

سخن پایانی

شما چه مواردی را در مراحل گام به گام و صفر تا 100 نکات مهم در راه اندازی رستوران مهم و موثر می‌دانید که در بالا به آن‌ها اشاره نکرده باشیم؟ این موارد را در بخش نظریات با ما و دیگر دنبال کنندگان پارسیان گرم و سرد در میان بگذارید.